Kitaplar

Sevme Sanatı

Yazar; Erich Fromm

Sevgi, insanoğlunun gelişmesinin ilk dönemlerinden başlayarak günümüze dek yaşayabilen vazgeçilmez bir duygu, anlam dolu bir sözcük. Hiç kuşkusuz, insanlar varoldukça da yaşayacak. Sevgiyi yaşarken kendimizden geçer, yokluğundaysa hastalanırız. Sevme sanatında yazarımız Sevmenin bir beceri ve iş olduğunu çarpıcı bir şekilde anlatıyor. Bazı bölümlerde dikkatimi çeken , yazarın yaşadığı , bir Yaratacının varlığıyla ilgili kafasındaki karışıklık, eğer bunu göz ardı edebilirseniz, fayda sağlayabileceğiniz bir kitap olabilir.

Günübirlik Hayatlar

Yazar; Irvin D. Yalom

Gerçek Psikoterapi Öyküleri. Yalom yıllarca üzerinde çalıştığı bu kısa hikayelerde hastalarının mücadelelerini konu ettiği kadar kendi sarsıntılarını da anlatıyor ve iki önemli sorunun üzerine gidiyor.  Kısa da olsa nasıl anlamlı bir yaşam sürüp her günün tadına varabiliriz? Ve kaçınılmaz son olan ölüm gerçekten ne ifade ediyor?

Özellikle bu kitapta dikkatimi çeken Irvin Yalom un genelde hayatının son dönemlerini yaşayan hastalarını seçmiş olması, belki de kendisi de hayatının son dönemlerini (tabii Allah celle celaluhu bilir ama yaşı dolayısıyla öyle diyorum 🙂 ) yaşıyor olmasından kaynaklıdır. Çok önemli bir konuya eğiliyor. Hayatın anlamı…

LaTahzen Psikolojik Danışmanlık

Büyükesat Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi 45/7 Ankara - LaTahzen Psikolojik Danışmanlık